Karakter boyutu : 20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
06 Temmuz 2013 / 14:21

Mısır Mursi için meydanlarda (Canlı)

Mısır'ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi'ye destek vermek için Mısır'ın Rabiatu'l Adeviyye Meydanı'nda düzenlenen gösteriler bugün de sürüyor.

Mısır'da Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin destekçileri, ordunun yönetime el koyma kararını protesto için dün toplandıkları Rabiatu'l-Adeviyye Meydanı'ndaki gösterilerine devam ediyor.

Onbinlerce kişinin katılımıyla yapılan gösteri http://www.aa.com.tr/live adresinden canlı yayımlanıyor.

Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu göstericiler, başkent Kahire'nin doğusundaki meydanda Mısır bayrakları ve Mursi'nin fotoğraflarını taşıyor.

Gösteriler, Müslüman Kardeşler Teşkilatı, El-Cemaatu'l-İslamiyye ve Mursi'ye destek veren bazı İslami partilerin katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Mısır Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı Abdulfettah es-Sisi, çarşamba akşamı, ordunun ülke yönetimine el koyduğunu, anayasanın askıya alındığını ve erken seçimler yapılıncaya kadar Anayasa Mahkemesi Başkanı Muhammed Adli Mansur'un geçici cumhurbaşkanı olarak atandığını açıklayarak darbe yapmıştı. Darbeci cuntanın atadığı Mansur, yapılan törenle geçici cumhurbaşkanlığı görevi için yemin etmişti.

Dün Adevviye meydanında toplanan 100 binlerce kişi, Mursi'ye verdikleri desteği haykırmış ve serbest bırakılana kadar meydanlardan ayrılmayacaklarını açıklamıştı.

Günün Gazete Manşetleri
Güneydoğu Haber