• İstanbul
  • İzmir10°
  • Ankara
  • Adana
  • Diyarbakır
  • Batman11°
22 Kasım 2014

VAN'DA CEMAAT CAMİYİ TERKETTİ!

Cumartesi, 21 Aralık 2013

Van'da imam hutbede, yolsuzluk operasyonunu eleştirince cemaat camiyi terketti.

VAN'da cami imamı yolsuzlukoperasyonunun ABD ve İsrail'in işi olduğunu söyleyince, cemaatin bir bölümü camiyi terketti. 
 
Van’ın en merkezi yeri Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan ü0 kişilik Belediye Camii, cuma namazında protestoya sahne oldu. Caminin imamı Rahmi Arvas, cuma hutbesinde gündemdeki yolsuzlukoperasyonuna değindi. İmamın, hutbenin bir yerinde "Bu yolsuzluk operasyonu ABD’nin ve İsrail’in işidir. Müslümanlar arasına fitne fesat sokmak isteyenlerin işidir" demesi üzerine cemaatten tepki geldi. İmanı siyaset yapıp iktidarı ve çocukları yolsuzluk ve rüşvetten gözaltına alınan bakanları savunduğunu öne süren 40 kişilik grup, bunu protesto ettiklerini söyleyerek camiyi terk etti. Hutbesine devam eden imam Rahmi Arvas, ardından namazı tamamladı.
 
Camideki protesto, Van Müftülüğü’nü de harekete geçirdi. İmam Rahmi Arvas’ın uzaktan akrabası olan Van Müftüsü Nimetullah Arvas, kendisine böyle bir konunun intikal ettiğini belirterek, "Belediye Camisi’nde bir sıkıntı yaşandığı bana söylendi. Bununla ilgili çalışmamız var. Konunun ne olduğunu ve niçin böyle bir olay yaşandığını çözeceğiz" dedi.

YORUM YAZ

UYARI:
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

ÖZgür BİRİNCİ / 1 yıl önce
NErdeydiniz
İmam Hatipler kapatılırken,MaviMarmarada,28 Şubatta aynı teslim olmuşlar(müslümanlar)camide koyun koyun oturmuştunuz ya şimdi bu yaşananlar onlardan önemlimi peki .Önemli çünkü paracıklar sözkonusu.
hısan taş / 1 yıl önce
cumanız hayırlı olsun
Cumalar sadece 2 rekat namaz kılmak için değil müminlerin gündemdeki konulardan doğru haber edinmesini sağlamak ve bunları analiz etmek içindir.İmam vazifesini yerine getirmiş tebrikler...